GİZLİLİK SÖZLEŞMESİ

Güvenlik Öğeleri

İnternet gibi herkese açık ağ ortamlarında dolaşan hassas bilgilerin, kötü niyetli kişilerin eline geçmesine engel olmak için her ödeme sisteminin, güvenlikle ilgili olarak yerine getirmesi gereken bazı zorunluluklar vardır. Bunların başlıcaları;

Gizlilik (Confidentiality): İşlem bilgilerinin, üçüncü kişiler tarafından değil, sadece doğru kişi ya da kuruluş tarafından görülebilmesi: Kredi kartı numarasının başkaları tarafından ele geçirilmesine engel olmak için,

Bilgi Bütünlüğü (Integrity of Data): Bilginin; kaynağında üretildiği şekliyle, değişmeden, alıcıya ulaşmasını sağlamak: Satın alma bedeli gibi, alınan ürüne ya da hizmete ilişkin ödeme bilgilerin değiştirilmemesi için,

Kimliğin Kanıtlanması (Authentication): Kredi kartının geçerliliğinin, kart sahibi ve mağazanın kimliklerinin doğruluğunun kanıtlanması: Kredi kartı bilgilerinin gönderen kişinin kart sahibi olduğunun doğrulanması için,

İnkar Edememe (Non-Repudiation): Alıcının ya da satıcının, yaptığı işlem sonrası, o işlemi yaptığını inkar edememesi, olarak özetlenebilir.

Fizmed, yukarıda adı geçen güvenlik öğelerini, “PayTR” ile yapmış olduğu e-ticaret sözleşmesiyle sağlamaktadır.

VISA ve MASTERCARD kuralları çerçevesinde Bankalararası Kart Merkezi’nin (BKM) aldığı kurallara göre Mail Order ve Elektronik Ticaret işlemleri yapan tüm firmalar için kart sahibinden CVV2/CVC2 güvenlik kodu numarası alınması zorunlu hale getirilmiştir. Bu yöntem hem sizi hem de bankaları oluşabilecek risklerden koruma amacını taşımaktadır. CVV2/CVC2 güvenlik kodu, kredi kartının arka yüzündeki imza panelinde yer alan, kart numarasının en sağ kısmındaki üç haneli numaradır. Kartın fiziki olarak bulunmadığı ortamlarda işlem yapılıyorsa güvenlik kodu kullanılmalıdır. Bu sebeple alışverişleriniz sırasında sizden kredi kartı numaranızla birlikte üç haneli CVV2/CVC2 numaranız da istenecektir. Güvenlik kodu numarası uygulaması ile ulusal ve uluslararası kart kabul kurallarının gereksinimlerini tam olarak karşılayarak minimize ediyor ve sizlere daha güvenli bir alışveriş ortamı sunuyoruz.

 

SSL (Secure Sockets Layer)

SSL, web (Internet ağı) üzerindeki iletişim güvenliği için kullanılan ve bilgi transferinin gizliliğini ve bütünlüğünü sağlayan güvenlik protokolüdür. Internet ağ sayfaları ve tarayıcılar tarafından yaygın olarak desteklenen SSL, müşteri ve mağaza arasındaki mesajların şifrelenmesini ve sadece doğru adreste deşifre edilmesini sağlar.

SSL, bir internet işleminde rol alan partilerin kimliklerinin doğruluğunu kanıtlamak için dijital sertifikalar kullanmaktadır. Dijital sertifika sahibi, kendisine gönderilecek mesajı şifrelemesi için diğer partiye sertifikası ile birlikte şifreleme anahtarını gönderir. Sertifika ile gönderilen anahtar ile şifrelenen mesaj ancak sertifika sahibi tarafından deşifre edilebileceğinden mesajın doğru kişi tarafından okunması sağlanır.

SSL, şifreleme sistemi olarak Açık Anahtar Şifreleme Yöntemi’ni kullanır. Bu yöntem sayesinde SSL web (Internet ağı) üzerindeki iletişimde hem transfer edilen bilginin gizliliğini ve bütünlüğünü sağlamakta, hem de istemci ve sunucunun kimliklerini doğrulamaktadır. Ancak SSL, işlemi gerçekleştiren kişinin kredi kartı sahibi olduğunu kanıtlayamamakta ve mağazanın kredi kartı bilgilerine girişini engelleyememektedir.

Fizyomedix (https://fizyomedix.com’yi ifade eder), SSL Güvenlik Sistemini, COMODO firması ile yapmış olduğu 256-bitlik SSL şifreleme anlaşmasıyla sağlamaktadır.

Fizyomedix Internet Ağ Sayfasında Çevrimiçi Alışveriş Neden Güvenlidir?

Fizyomedix,Çevrimiçi Alışveriş Sistemi, teknolojinin getirdiği en son yenilik ve gelişmelerle beraber sahip olunabilecek çok yüksek bir güvenlik sistemi ile güçlendirilmiştir. Fizyomedix internet üzerinden yaptığınız alışverişlerin gizliliğini sağlar, bu sebeple Fizyomedix Online Alışveriş Sistemi ile yaptığınız işlemlerde, sadece 256-bitlik SSL 3.0 şifreleme kullanan yeni nesil tarayıcılar kullanılmaktadır.

256-bitlik SSL 3.0 şifreleme, şimdiye kadar başka sistemlerde kullanılan 40-bitlik SSL şifrelemeden karşılaştırılamayacak kadar daha yüksek bir güvenlik sunmaktadır. Bu güvenlik para transferi söz konusu olan tüm işlemler için son derece gereklidir.

Fizyomedix Online Alışveriş Sistemi’nde vermiş olduğunuz siparişte kullandığınız kredi kartı bilgileri, sizin bilgisayarınızda şifrelenecek ve bu bilgiler sadece Paytr Sanal POS sistemine ulaştıklarında çözülebilecek ve işleme konulacaktır. İnternet üzerinde şifreleme amacıyla yaygın bir şekilde kullanılan 256-bitlik SSL 3.0 şifreleme teknolojisi, Paytr Sanal POS sistemi ve bilgisayarınız arasındaki iletişimi şifrelemekte kullanılmaktadır.

SSL 3.0/256-bit Nedir ve Nasıl Çalışır?

256-bitlik SSL 3.0 şifreleme, internete erişmekte kullanılan en yeni internet tarayıcılarında uygulanan bir şifreleme teknolojisidir. 256-bitlik SSL 3.0 şifreleme sayesinde Yapı Kredi Bankası ile Garanti Bankası İnternet Bankacılığı ile kurduğunuz iletişim her seferinde 256 haneli bir rakamdan oluşan yeni bir şifre ile şifrelenecektir.

Ödeme Aşamasına geçildiğinde kullanmakta olduğunuz internet tarayıcılarının  “PayTR” Sanal POS sistemi SSL-tabanlı şifreleme kullanan bir bağlantı kurduğunu aşağıdaki yazıya tıklayarak sorgulayabilirsiniz.

SSL Checker